Skip to main navigation Skip to main content

Jornada 34

Sexta-Feira, 24 Julho 2020
SportTV
19H00 #CDSCVSC
Santa Clara
2 - 2
Vitória SC
SportTV
21H15 #GVFCFCPF
Gil Vicente FC
3 - 3
FC P.Ferreira
Sábado, 25 Julho 2020
SportTV
19H00 #CSMFCF
Marítimo M.
3 - 3
FC Famalicão
SportTV
19H00 #BFCRAFC
Boavista FC
0 - 2
Rio Ave FC
BTV
21H15 #SLBSCP
SL Benfica
2 - 1
Sporting CP
SportTV
21H15 #SCBFCP
SC Braga
2 - 1
FC Porto
Domingo, 26 Julho 2020
SportTV
19H30 #PSCCDA
Portimonense
2 - 0
CD Aves
SportTV
19H30 #VFCBFS
Vitória FC
2 - 0
Belenenses SAD
SportTV
19H30 #MFCCDT
Moreirense FC
1 - 2
CD Tondela

Nomeações

João Bento

Árbitro Principal

João Bento

Assistentes
Rui Cidade, Carlos Covão
4º Árbitro
Hugo Silva
Observador(es)
Paulo Cunha Costa
VAR/AVAR
Vítor Ferreira, Pedro Fernandes
Delegado(s)
Pedro Oliveira, Mário Agreiro
Iancu Vasilica

Árbitro Principal

Iancu Vasilica

Assistentes
Bruno Trindade, Tiago Mota
4º Árbitro
Fábio Melo
Observador(es)
Fernando Ferreira
VAR/AVAR
Bruno Esteves, José Luzia
Delegado(s)
Rui Mourinha, Bruno Ferreira
Tiago Martins

Árbitro Principal

Tiago Martins

Assistentes
André Campos, Hugo Ribeiro
4º Árbitro
Anzhony Rodrigues
Observador(es)
Artur Gil
VAR/AVAR
Vasco Santos, Paulo Miranda
Delegado(s)
Luis Gaspar, António Rosa
Manuel Oliveira

Árbitro Principal

Manuel Oliveira

Assistentes
Pedro Ribeiro, Tiago Leandro
4º Árbitro
David Silva
Observador(es)
António Brandão
VAR/AVAR
Hélder Malheiro, Ricardo Santos
Delegado(s)
Paulo Renato, Sérgio Ferreira
Fábio Veríssimo

Árbitro Principal

Fábio Veríssimo

Assistentes
Pedro Mota, Pedro Martins
4º Árbitro
André Narciso
Observador(es)
Artur Cadilhe
VAR/AVAR
Rui Costa, Tiago Costa
Delegado(s)
Helena Relvas, José Pinto
Jorge Sousa

Árbitro Principal

Jorge Sousa

Assistentes
Sérgio Jesus, Nuno Manso
4º Árbitro
Claúdio Pereira
Observador(es)
Luís Ferreira
VAR/AVAR
Bruno Esteves, Venâncio Tomé
Delegado(s)
Rui Manhoso, Paulo Maria
Hugo Miguel

Árbitro Principal

Hugo Miguel

Assistentes
Bruno Jesus, António Godinho
4º Árbitro
João Malheiro Pinto
Observador(es)
Isidoro Rodrigues
VAR/AVAR
Manuel Mota, Jorge Fernandes
Delegado(s)
Rui Pinheiro, António Soares
Artur Soares Dias

Árbitro Principal

Artur Soares Dias

Assistentes
Rui Licínio, Paulo Soares
4º Árbitro
Gustavo Correia
Observador(es)
Joel Amado
VAR/AVAR
João Pinheiro, Nuno Eiras
Delegado(s)
João Moreira, Miguel Oliveira
Luís Godinho

Árbitro Principal

Luís Godinho

Assistentes
Rui Teixeira, Valter Rufo
4º Árbitro
Dinis Gorjão
Observador(es)
António Costa
VAR/AVAR
António Nobre, Nuno Pereira
Delegado(s)
Nuno Pedro, Augusto Carvalho