Skip to main navigation Skip to main content

Jornada 46

Sexta-Feira, 13 Maio 2016
20H00 #VSCBFCPB
Vitória SC B
3 - 1
FC Porto B
Sábado, 14 Maio 2016
15H00 #AVFCSCC
Ac. Viseu
2 - 0
SC Covilhã
15H00 #GVFCFCSAD
Gil Vicente FC
2 - 3
SC Farense
15H00 #UDOLSC
UD Oliveirense
1 - 2
Leixões SC
SportTV
15H00 #VZSCPSC
Varzim SC
0 - 0
Portimonense
15H00 #ACPCOL
Atlético CP
2 - 3
Oriental Lisboa
15H00 #CDACDM
CD Aves
1 - 1
CD Mafra
BTV
15H00 #SLBBSCF
SL Benfica B
5 - 0
SC Freamunde
SportTV
15H00 #GDCCDF
GD Chaves
1 - 1
CD Feirense
16H00 #PENFCF
FC Penafiel
1 - 1
FC Famalicão
16H00 #SCBBSCPB
SC Braga B
1 - 1
Sporting CP B
16H00 #OLHCDSC
SC Olhanense
1 - 0
Sta. Clara

Nomeações

Luís Godinho

Árbitro Principal

Luís Godinho

Assistentes
José Braga, Valter Rufo
4º Árbitro
Valdemar Maia
Observador(es)
António Brandão
Delegado(s)
Ricardo Coelho, Francisco Freitas
João Pinheiro

Árbitro Principal

João Pinheiro

Assistentes
Nelson Moniz, Nuno Eiras
4º Árbitro
Pedro Campos
Observador(es)
José Rodrigues
Delegado(s)
Faustino Santos, Carlos Santos
Jorge Ferreira

Árbitro Principal

Jorge Ferreira

Assistentes
Inácio Pereira, Jorge Oliveira
4º Árbitro
Ricardo Moreira
Observador(es)
Joel Amado
Delegado(s)
António Carvalho, José Domingues
Manuel Mota

Árbitro Principal

Manuel Mota

Assistentes
José Gomes, Paulo Vieira
4º Árbitro
João Matos
Observador(es)
Fernando Ferreira
Delegado(s)
António Soares, Nuno Cabral
Fábio Veríssimo

Árbitro Principal

Fábio Veríssimo

Assistentes
Paulo Soares, Pedro Felisberto
4º Árbitro
Hélder Lamas
Observador(es)
Luís Manuel Aguiar da Silva
Delegado(s)
Rui Pinheiro, Nuno Amaral
Sérgio Piscarreta

Árbitro Principal

Sérgio Piscarreta

Assistentes
Rui Cidade, Valter Pereira
4º Árbitro
Marcos Brazão
Observador(es)
António Silva Costa
Delegado(s)
Victor Rosa, Luís Francisco
Luís Ferreira

Árbitro Principal

Luís Ferreira

Assistentes
Nuno Manso, Luís Cabral
4º Árbitro
Duarte Oliveira
Observador(es)
Isidoro Rodrigues
Delegado(s)
Sérgio Ferreira, Fernando Araújo
Bruno Paixão

Árbitro Principal

Bruno Paixão

Assistentes
António Godinho, Nuno Roque
4º Árbitro
Nuno Miguel Antunes Vicente
Observador(es)
Amilcar Ventura
Delegado(s)
Carlos Carmo, José Pinto
Artur Soares Dias

Árbitro Principal

Artur Soares Dias

Assistentes
Álvaro Mesquita, Bruno Rodrigues
4º Árbitro
Gonçalo Martins
Observador(es)
Artur Cadilhe
Delegado(s)
Abel Cutelo, Filipe Fonseca
Rui Oliveira

Árbitro Principal

Rui Oliveira

Assistentes
Carlos Campos, João Silva
4º Árbitro
Hugo Rodrigues Pacheco
Observador(es)
Luís Pais
Delegado(s)
Carlos Fonseca, António Manuel Silva
Manuel Oliveira

Árbitro Principal

Manuel Oliveira

Assistentes
Rui Licínio, Pedro Ribeiro
4º Árbitro
Sérgio Jesus
Observador(es)
Artur Gil
Delegado(s)
Henrique Conceição, Alcino Campos
Tiago Antunes

Árbitro Principal

Tiago Antunes

Assistentes
Pedro Miguel Ribeiro, Paulo Brás
4º Árbitro
Cristiano Pires
Observador(es)
Jorge Correia
Delegado(s)
Bruno Ferreira, José Ourives